Özel Kartepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz, 2006 yılında Kocaeli merkezinde  açılan ilk özel diş merkezidir. Merkezimiz yaklaşık 1500 metrekarelik alana sahip ve  otoparkı bulunan, 6 katlı müstakil bir binadır. Bünyemizde toplamda 14 poliklinik, ameliyathane, panoromik röntgen ve sterilizasyon birimleri ile bebek bakım odası bulunmaktadır. Poliklinik hizmetlerimiz içerisinde Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları), Protetik Diş Tedavisi (Protez), Endodonti (Kanal Tedavisi), Ortodonti (Çarpışık Dişlerde Tel Tedavisi), Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), Ağız Çene Cerrahisi, Restoratif Diş Tedavisi (Estetik Diş Tedavisi), Diş Hekimliği (Oral Diagnoz), 365 gün 24 saat Poliklinik Hizmetleri ve Radyoloji birimimiz yer almaktadır.

Ameliyathanemizde, genel anestezi ve sedasyon (derin uyku hali) ile diş tedavileri yapılmaktadır. Bu işlemler, tecrübeli ve profesyonel bir ekip tarafından Diş hekimi, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Anestezi Teknisyeni ve Ameliyathane Hemşiresi eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Özellikle diş hekimi korkusu olan çocuk ve yetişkin hastalar ile engelli hastalarda uygulanan genel anestezi ve sedasyon  yöntemi (derin uyku hali), hasta konforu açısından oldukça önem taşımaktadır. Ayrıca, İmplant ve İmplant Üstü Protezler, Diş Beyazlatma, Lazer Uygulamarı, Gülüş Tasarımı, Dijital Diş Hekimliği (CAD-CAM), Sedasyon, Estetik Diş Hekimliği, Dental Spa tedavileri de yapılmaktadır. Merkezimizde, Lazer Diş Cihazı, CAD-CAM Cihazı, Panoromik Radyografi Cihazı ve Periapikal Radyografi  Cihazı bulunmaktadır.

Merkezimizde uzman hekimlerle ve tıbbi donanım altyapısıyla, modern sterilizasyon ilkelerine uygun olarak, uluslararası standartlardaki hizmetlerimizle her yaştaki hastanın ağız ve diş tedavisi yapılabilmektedir. Ayrıca, mevcut fiziki şartlarımız ve tedavi imkanlarımızla, zihinsel ve bedensel engelli hastalarında ağız ve diş sağlığı tedavileri gerçekleştirilmektedir. Engelli hastalarımız için; engelli polikliniğimiz, bina girişimizde engelli rampamız, bay-bayan engelli tuvaletlerimiz ve asansör bulunmaktadır. Ağız ve Diş Sağlığı hizmetlerimiz 7 gün 24 saat devam etmektedir.

Online Randevu

Randevu alın veya çağrı yapın 0262 323 55 00

Engel Yok

Özel Kartepe Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezimizde en önemli ayrıntı bedensel ve zihinsel engelliler için hazırlanan olanaklardır. Fıziki şartlarımız bu hasta gurupları için ayrıntısıyla düşünülmüştür.Özellikle zihinsel ve spastik engellilerin diş tedavilerinde yaşanan zorluklar Genel Anestezi altındaki müdahallerle aşılmaktadır.Bu uygulama ilimizde özel diş hekimliği alanında bir kurumda ilk kez merkezimizde yapılmaktadır.Ameliyathanemizde bu hastaların yanı sıra zorlu diş çekimleri (gömülü diş vb.) travmalar gibi yine genel anestezi gerektiren işlemlerde yapılabilmektedir.

Çocuklarda Diş Hekimi Korkusu

Bu konuda yapılabilecek en iyi işin bir çocuk diş hekimi (Pedodontist)’in istihdamı olduğu gerçeğinden hareketle çocuklarımızın rahatlıkla tercih edebileceği bir ortamı da oluşturduk.Çocuk oyun alanında stresini atacak olan çocuklar Pedodonti uzmanımızın eğitim ve tedavi yaklaşımlarıyla ileriki yaşamlarında sağlıklı bir diş yapısına sahip olma şansını yakalayacaklar.

info-block-3-2

Tanıtım Videomuz

Kartepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Ortodonti kliniğimizde dişlerdeki şekil bozuklukları tedavi edilerek gülmekten
korkmayan insanların artmasını sağlamak amacındayız. Bu hizmetimizden
yararlananlar sayesinde çevremizde gülen insanların çoğalması sanırız
hepimizin hoşuna gidecektir.