Bizim Kocaeli Gazetesi 18.02.2013

Kentimizin en büyük diş hastanesi olan Kartepe Diş Sağlığı Merkezi Kuzey Irak bölgesine yaptığı yatırımla kent kamuoyunun gündemine oturmuş durumda.

2006 yılında kurulduğu günden bu yana diş ve diş teknolojileri konusunda gündemi yakından takip eden bir diş hastanesi olarak bölgedeki yakın rakipleriyle arasında farkı iyice açan Kartepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, şimdide Türk yatırımlarını dört gözle bekleyen Kuzey Irak bölgesine bir diş hastanesi kurma hazırlığı içerisinde.

PEK ÇOK HİZMET
İngilizce Beyaz diş anlamına gelen “White Dent” adını taşıyan diş hastanesi gerek konumu gerekse de iç tasarımıyla Avrupa`da ki diş hastanelerini aratmayacak nitelikte. Diş beyazlatma, lazer uygulamaları, protez, lazer uygulamaları, pedodonti, endodonti gibi pek çok hizmetin sunulabildiği klinikte uzman kadrolar son derece kaliteli hizmet veriyor.

ÖZEL HİZMET
Kentimizde de hizmet veren Özel Kartepe Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi`nin en önemli hizmet detaylarından bir tanesi ise bedensel ve zihinsel engelliler için hazırlanan olanaklar olarak biliniyor. Hastanenin fiziki şartları bedensel ve zihinsel engelli hasta grupları için ayrıntısıyla düşünülmüş. Bu uygulama ilimizde özel diş hekimliği alanında bir kurumda ilk kez Kartepe Ağır ve Diş Sağlığı merkezinde yapılıyor.

“ ÇOK MUTLUYUZ”
Kentimizde hizmet veren merkezin de sahibi ve yöneticisi olan Sevil Çağlar, Kuzey Irak`a açtıkları yeni diş hastanesi ile ilgili; “Hastanemizi Süleymaniye bölgesinde açtık. Dört katlı olarak hizmete başlayan merkezde en üst kat buradan giden diş hekimleri için lojman olarak tasarlandı. Bölgede hizmet sektörü yeterince gelişmediği için açtığımız merkez beklediğimizden fazla ilgili gördüğü için son derece mutluyuz” dedi.